Привітання від Валерія Залужного

День Конституції України – це свято державне і наше спільне свято!

У 1996 році Верховна Рада України закарбувала суверенне історичне право українського народу. Ухвалений Основний Закон нашої держави – Конституція України.

Багатовікова традиція українського державотворення має в своїй основі надбання десятків поколінь:
– стародавні збірки звичаєвого права “Руська Правда”;
– пам’ятка правової культури України – “Литовські статути”;
– “Березневі статті” періоду держави Богдана Хмельницького.

Вони формували волю і устремління українців до власної державності.

“Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького”, виписані гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом, закріпили наше право в межах етнографічної національної території.

Новітня Конституція увібрала весь попередній світовий досвід, стала реальною та дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як суб’єкта політичної карти світу. Цей документ став гарантом соборності України, оберегом фундаментальних засад демократичного розвитку українського суспільства на віки вперед.

Дорогі земляки!

Засади, що було закріплено цим важливим документом, вже стали реальністю сьогодення. Але, як і сотні років до того, свої волелюбні устремління ми змушені захищати від підступного ворога! Російська агресія на сході України продовжує забирати життя мирних мешканців та захисників. Однак, сила нашого духу і міць нашої зброї спрямовані на одне – забезпечити рух України до високих європейських стандартів життя й безпеки українського суспільства.

Миру на кордонах, територіальної цілісності, підвищення рівня життя, модернізації всієї держави можливо досягти, лише забезпечивши безпеку рідної України. Так як це робимо ми, солдати, сержанти і офіцери Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України. Так як це роблять наші побратими на сході держави, в ході операції Об’єднаних сил.

Демократичний розвиток ніколи не був легким, тож наберемося мужності, терпіння та віри у перемогу! Стратегічний курс України – на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО – залишається нашим незмінним зовнішньополітичним пріоритетом, запорукою світлого майбутнього для наступних поколінь.

Вітаємо всіх наших співвітчизників з цим знаменним днем і бажаємо, щоб Конституція України залишалась основним законом в серці кожного військовослужбовця.

Зі святом!