Один раз – випадковість, другий – спів падіння, третій….

“Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою 25 липня 2019 року затримали російський танкер “NEYMA”, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці”, публікує Служба безпеки України. Звістка швиденько посіла верхній рядок у рейтингу новин наприкінці липня, після повідомлення силової структури. Пересічний громадянин насторожився.
Настороженість має своє реальне підґрунтя. У березні минулого року, а точніше 25 березня 2018 року яблуком розбрату стало затримане риболовецьке судно “НОРД” з окупованого Криму під російським прапором, арештоване в українській економічній зоні Чорного моря та слідство відносно команди браконьєрів з воістину голлівудською їх втечею з під слідства та залишенням території України…
Далі в першій декаді квітня того ж 2018 року ухвалою слідчого судді задоволено клопотання прокуратури АР Крим щодо арешту судна підозрюваної кампанії країни-агресора “Trans Services Maritime”.
РФ, довго не вичікувала і відповіла захопленням 4 травня 2018 року українського риболовецького судна ЯМК-0041 біля берегів окупованого Криму, а 28-го серпня 2018 року в акваторії Чорного моря співробітники так званого “Пограничного управления ФСБ по Республике Крым” захопили українське маломірне рибопромислове судно “ЯОД 2105” з чотирма громадянами України”. Розпочалося блокування РФ акваторії Азовського та більшої частини Чорного морів, в тому числі масові так звані довготривалі перевірки суден, що слідували до українських портів Маріуполь і Бердянськ, тим самим паралізувавши їх роботу через економічну недоцільність самих перевезень в умовах суттєвих часових затримок.
Події завершилися апогеєм – російською збройною агресією проти кораблів ВМС України “Бердянськ”, “Нікополь” та “Яни Капу”, поблизу Керченської протоки та їх піратським захопленням разом з 24 членами екіпажу, що дотепер перебувають в російських буцегарнях. Україна ввела військовий стан, США та країни світу наклали на РФ та її окремих громадян різноманітні санкції.
Ситуація “вичерпалася” з суттєвим програшом РФ в економічному і політичному плані, для України, утриманням у заручниках українських військових кораблів та членів їх команди.
Арешт російського танкера “NEYMA”, що брав участь у блокуванні захоплених у листопаді українських військових кораблів, після його прибуття до ізмаїльського порту стало цілком закономірною реакцією українських спецслужб і прокуратури, а от чи не були часом спланованими дії РФ.
Що робив в ізмаїльському річковому порту корабель, який брав участь у військовій операції проти українських кораблів, прибувши порожнім, ремонтувався, в Україні, з повністю оновленою командою, що не мала жодних відносин до збройного інциденту? Насторожує.
Російські можновладці та зовнішньополітичне відомство відреагували миттєво. З’явилася нота МЗС РФ, пролунали погрози сенаторів, “Арест на Украине российского танкера Nika Spirit нельзя оставлять без ответа, заявил депутат Государственной думы РФ Юрий Швыткин. Цікаво, який “отвєт”, що мав на увазі російський парламентар, і він не став одинаком серед депутатів “Госдуми”, які заговорили про той таки “отвєт”…
“Суд арештував російський танкер “NEYMA”, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Також арештовані бортові журнали та документи судна, заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос”, повідомляють українські ЗМІ, тобто справа щодо встановлення справедливості набирає обертів і рухається в законодавчій площині, з усім офіціозом і гучними заявами. Від РФ суттєвих дій не сталося чи може сталося?
Паралельно з колотнечею навколо російського танкеру “NEYMA” все ж сталася ще одна подія, що на перший погляд начебто ніякого відношення до інциденту не має…
“Росія перекрила п’ять великих районів у Чорному морі, сумарна площа яких складає 118 570 квадратних кілометрів, що становить понад чверть загальної площі моря. Зазначається, що перекриття було розпочате з 24 липня 2019 року, а своєрідна блокада триватиме до 19 серпня” Повідомили українські ЗІМ. Знову те ж саме Чорне море… яке РФ хоче зробити як і Азовське особистою власністю Росії. Співпадіння, навряд чи.
Чи стане процес ескалації нового напруження між РФ та Україною в басейнах Азовського та Чорного морів може стати відомо протягом цього місяця, на певні часові межі РФ вже натякнула.