Насамперед літаки

Логіка ЗМІ, скрепной, абсолютно не піддається розумінню. Толі – це відлуння, відгуки минулих подій в надзвичайно зіпсованому вигляді, або навмисне вичікування щоб спробувати пропіаритися на порожньому місці.
На скандально відомому російському інформ ресурсі “РТ”, який в минулому році та й на початку цього регулярно отримував відворот поворот в акредитації різних країн Європи, отримав поряд з подібної інформаційної смітником “Sputnik” статус іноземного агента стало створення, говорить про складнощі українського авіабудування з відновленням і якісним ремонтом радянських військових літаків, що знаходяться на озброєнні українських ВПС.
І на перший і на другий погляд в цій темі нічого незвичайного. Широко відомо і до того ж регулярно повідомляється в пресі країн колишнього Варшавського договору про моральне старіння авіаційного парку розробленого і більшою мірою випущеного в СРСР. Сенсація? Ні. Але не для “РТ”.
У цій темі, як виявилося в статті “РТ” на “Такі експерименти – від бідності”: як Україна намагається модернізувати винищувачі МіГ-29 “маса, ну просто криниця сенсацій. Всі сенсації звичайно “крутилися” навколо важливості РФ, про право на виготовлення комплектуючих, модернізації тощо. Зрештою за купою словесного лушпиння вилізли і “вуха зайця” який там ховався. Виявляється, в усіх бідах, застарілості, низький рівень бойової готовності військової авіації, зриві окремих контрактів, укладених з країнами ближнього з зарубіжжя винна виключно Україна, яка стала ініціатором і учасником процесу накладення економічних санкцій проти РФ.
Словесного сміття викладено неабияк, автор не лінувався штампувати сенсації з типових ситуацій. В результаті виникло питання, а навіщо цього ресурсу взагалі ця тема, адже незвичайного в ній як кіт наплакав, але!
Ступінь тимчасового гальмування просто грандіозний. Терпіти ляпас кілька місяців в нудяться очікуванні і в результаті сморозить чергову банальність це вершина для багатьох інформ ресурсів РФ і поруч з ними “пасуться”.
Основна підгрунтя всього цього бумагомараніе лежить глибше. Не так давно. Приблизно рік тому на просторах колишнього совка активно обговорювалася аналогічна тема предметом якої стала неспроможність РФ обслуговувати і переаттестовивать транспортні літаки Ан-124 “Руслан”, оскільки тільки концерн “Антонов” має на це право (https://censor.net.ua/n3070007 ). У підсумку нічого кращого придумано не було як створювати аналог цього ж літака, модернізувати – важкий дальній транспортний літак Ан-124 “Руслан” і відновити його випуск під іншим брендом, що по суті той же плагіат, який РФ так активно засуджує. Що це помилка? Навряд чи.
Наступна тема силові установки для російських кораблів (https://newsland.com/user/4297740009/content/ostavshiesia-bez-ukrainskikh-dvigatelei-rossiiskie-korabli-spasaiut-ot-rzhavchiny/6295524).
Кораблі будуються і іржавіють, в тому числі військові. Помпезні заяви російських військових чиновників про “відродження” величі військово-морського флоту перетворюються на пшик. Туга. Керівництвом в Кремлі прийнято рішення про створення своїх двигунів за … 2 роки. Але, вибачте це не створити модифікацію велосипеда, це двигун великого судна. Навряд чи помилюся, сказавши, що хід вирішення проблеми буде відрізнятися від варіанту з літаками концерну “Антонов”.
Жирну крапку в цій справі ставить заяву зі сторінок того ж “РТ”: “Необхідно списати всі ці літаки. Якщо Україна так прагне наблизитися до стандартів НАТО, то треба провести з США переговори про покупку літаків F-15 і F-16. Наскільки мені відомо, їх навіть можна придбати в кредит “. Це єдина здорова думка в статті, але навіщо тоді старі американські літаки купувати можна ж відразу придбати більш сучасні літаки, наприклад, “Eurofighter”, “Gripen”, “F-35”, тим більше що Конгрес США затвердив програму військової допомоги Україні на 2020 рік, де передбачено фінансову допомогу українській армії на суму в 700 млн. дол., в тому числі на летальну зброю … Словоблуддя на сторінках “РТ” дійсно не має меж. Головне, щоб місцевий обиватель в цю нісенітницю вірив, а верещить жовта російська преса на інтернет просторах – знатно.