61-й військовий мобільний госпіталь отримав гуманітарну допомогу від французьких благодійників

За сприяння заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва 61-й військовий мобільний госпіталь у м. Маріуполь отримав 4 тонни гуманітарної допомоги медичного призначення на суму 232 тисячі гривень.

Це відомий стратегічний гуманітарний проект військових «Допомога Схід», в рамках якого тільки цього разу на Донеччину та Луганщину надійшло два автопоїзди з 15-ти тонним гуманітарним вантажем на суму 5 мільйонів гривень, який буде переданий 17 медичним та лікувальним установам Донбасу.

Проект було ініційовано у 2018 році генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим під час виконання ним обов’язків Командувача ОС, а у цьому році він був схвалений начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем ЗС України генерал-лейтенантом Русланом Хомчаком.

За цей період в більш ніж 30 лікарень, що розташовані вздовж лінії зіткнення, доставлено десятки тон гуманітарних вантажів на суму майже 13 мільйонів гривень, бо головна мета проекту – саме допомога лікарням та мирним мешканцям у зоні ведення бойових дій. Проект розроблений та координується військовими і впроваджений за допомогою Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (голова ради Леонід Костюченко) та французької Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (керівник Діана Дольс). Унікальність проекту в тому, що гуманітарна допомога надходить в Україну у відповідності з конкретними потребами набувачів. Ці потреби попередньо ретельно вивчаються, а вже потім вживаються необхідні заходи з підбору та доправлення до лікарень і військових шпиталів меблів, медичних розхідників та обладнання тощо.

До військового мобільного госпіталю у м. Маріуполь допомога у рамках проекту надходить не вперше. Сюди вже передавалися рентген апарат, меблі, одяг для медперсоналу, сучасні засоби гігієни для важкопоранених та хворих. Цього разу військовий медичний заклад отримав медичні ліжка, ортопедичні матраци, приліжкові тумби та столи для харчування, стільці, медичний одяг, хірургічні маски та рукавиці. В рамках проекту «Допомога Схід» військові мобільні госпіталі на Донбасі вже отримали допомогу на загальну суму 2,5 мільйонів гривень.