Трансформація – це не тільки робота у новій структурі

ГЕНЕРАЛ-ЛЕЙТЕНАНТ СЕРГІЙ НАЄВ: “Трансформація – це не тільки робота у новій структурі. Це – нові принципи, нові процедури, нове мислення, а також – і автоматизація роботи штабу”

Найгарячіше сьогодні було на Центрі управління операціями, де із застосуванням надсучасного обладнання здійснювалося управління угрупованнями, що вели бойові дії з відбиття наступу противника.

Незважаючи на те, що розрахунки, аналізи та пропозиції виробляються за допомогою машини, головним у прийнятті рішення залишається людина.

Оцінку діям офіцерів штабу давав генерал-лейтенант Сергій НАЄВ.

– Трансформація – це не тільки робота у новій структурі. Це – нові принципи, нові процедури. Це, перш за все, і нове мислення. А також – і автоматизація роботи штабу. Так, дійсно, зараз машина сама проведе розрахунки, змоделює ситуацію та запропонує рішення. Але за життя людей відповідає командир. Тільки йому дивитись в очі своїх солдат. Тому перемога має бути, але не будь-якою ціною. Берегти життя своїх підлеглих мають вчитись офіцери, – сказав генерал-лейтенант Сергій НАЄВ.

Також за ходом підготовки Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України уважно спостерігає й група науковців-дослідників, яка визначить доцільність та необхідність усіх ланок в оновленій структурі. Отже навчання є ще й дослідницьким. Але офіцери, що служать в Об’єднаному оперативному штабі, досвід отримували на полі бою, тому слово за ними.

РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!

Пресслужба Об’єднаний оперативний штаб ЗС України